2 Motorlu Tabanca Korkuluklu Hasta Yatağı

2 motorlu tabanca korkuluklu hasta karyolası, hastanın oturma yemek yeme vb. ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı üretilen hasta yatağı modellerinden birisidir. İleri teknolojilerle desteklenen bu ürün aynı zamanda farklı fiyat seçeneklerini kullanıcısına sunabilmektedir.  

2 Motorlu Tabanca Korkuluklu Hasta Yatağı

2 motorlu tabanca korkuluklu hasta yatağı hem baş kısmı hem de ayak kısmı gereken durumlarda rahatça kaldırılıp indirebilen özelliğe sahiptir. Bu yüzden hastaneler tarafından sıkça tercih edilen bir hasta yatağı modelidir. Yatağın korkulukları sayesinde hastanın yataktan düşmesi engellenir. Yan korkuluklar takılıp çıkarılma özelliğine de sahiptir.

2Motorlu Tabanca Korkuluklu Hasta Yatağı

2 Motorlu Tabanca Korkuluklu Hasta Karyolası Kullanım Özellikleri

Günümüz itibariyle geniş kapsamlı bir kullanım özelliğine sahip olan; 2 motorlu tabancı korkulukla hasta karyolası hem evlerde hem de hastanelerde pratik bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca huzur evlerinde ve sağlık merkezlerinde kullanılan bu ürünler üst düzeyde bir performans ortaya koymaktadır. Bununla birlikte bu ürünün uzun süreli yatağı kullanması gereken ya da yatalak hastalar için en uygun yataklardan birisi olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Uzun süreli yatağı kullanacak hastaların, zamanla baskıdan kaynaklanan yatak yaraları oluşabilmektedir. Bu durumu önlemek için hastane yatakları ya da havalı hasta yatakları kullanılmalıdır. Ayrıca 2 motorlu tabanca korkuluklu hasta karyolası üzerinde bulunan delikler, yatak örtüsünün hava almasını sağladığı için yatak örtüsünün nemli kalmasını önlemektedir. Bu özellik yatak yarası oluşmasını da engelleyebilmektedir.

2 Motorlu Tabanca Korkuluklu Hasta Yatağı

Yan korkuluklarının takılıp çıkarılma özelliğine sahip olması dilediğiniz zaman korkulukları çıkararak hastaya ve hasta bakıcısına kolaylık sağlamaktadır. Karyola tekerleklerinin 360 derece dönme özelliğine sahip olması, karyolayı taşırken büyük kolaylık sağlamaktadır.

Aynı zamanda tekerleklerin kilit sistemine sahip olması hasta bakıcı yokken de hasta yatağının güvenliği ve sağlamlığı için birebirdir.  Peki, 2 motorlu tabancı korkulukla hasta karyolasının teknik özellikleri nasıldı? İşte ayrıntılar!

2 Motorlu Tabanca Korkuluklu Hasta Karyolası Teknik Özellikleri

 • 150 kilograma kadar hasta taşıyabilir. 
 • İki adet 4500 newton gücünde motor ya da pil ile çalışır. Olası elektrik kesintilerinde 9 volt destek sağlayan pil ile çalıştırılabilmektedir.
 • 2 tanesi frenli olmak üzere 4 tekerleğe sahiptir ve tekerlek çapı 100 mm’dir.
 • Hasta yatağının bel altı ve bel üstü kısmı joystick ile hareket ettirilir.
 • Hasta yatağı fırın boyama sistemi ile renklendirilmiştir. Fırın boyama tam hijyen sağlayan bir işlemdir.
 • Serum askısına sahiptir.
 • Tekerlekler her yöne dönebilir ve kilit sistemi mevcuttur.
 • Hasta karyolasının başlıkları genellikle ahşap ve demir olup takılıp çıkarılma özelliğine sahiptir.
 • 2 motorlu tabanca korkuluklu hasta karyolasının; eni 90 cm, boy 1,90 cm ve yerden yüksekliği ise 40 cm’dir.
 • 2 motorlu tabanca korkuluklu hasta karyolası dual motor sistemi ile çalışmaktadır. Bu motorların üç fonksiyonu bulunmaktadır.
 • Birinci fonksiyon sırt bölgesini kaldırır, ikinci fonksiyon bacakların ters v şeklinde olmasını sağlar, üçüncü fonksiyon da iki fonksiyonu aynı anda aktif hale getirmeye yaramaktadır.

2 Motorlu Tabanca Korkuluklu Hasta Karyolası Fiyatları

2 motorlu tabanca korkuluklu hasta yatağı üç ve dört motorlu karyolalara göre daha uygun fiyatlı olmakla beraber normal korkuluklu hasta yataklarına göre daha pahalıdır.  Hem rahatlığı hem de güvenliği tercih eden hastalar için bu model uygun olsa dahi daha donanımlı, daha kg kapasitesi yüksek yatak arayanlar için üç ve dört motorlu yataklar daha iyi tercih olabilmektedir.

Tüm bu bilgilerin ışığında 2 motorlu tabancı korkulukla hasta karyolası fiyatları farklı nedenlerden dolayı güncellendiğinden bu tür ürünleri almadan önce firmamızla iletişime geçmenizi öneriyoruz. Böylece tam da talebinize uygun bir şekilde bu tür ürünleri temin etmeniz mümkün olacaktır.

Yorum yapın

Ara