4 Motorlu Hasta Yatağı Alman Malı Ahşap DM17500

  • ÜRÜN KODU: DM17500
  • ÖZELLİK: Sırt, Ayak, Asansör, trendelenburg , antitrendelenburg
  • MOTOR: 6000 newton piston actuator
  • SET İÇERİĞİ: Sıvı geçirmez şilte deve boynu aparatı dahil.
  • ÖLÇÜLER: EN 90 cm, BOY 1.90 cm, Yataklı Yükseklik 50 cm
  • AĞIRLIK: 95 kg
  • GARANTİ: 2 yıl garanti, 10 yıl yedek parça desteği
YouTube video

4 motorlu Almanya’dan ithal ahşap hasta karyolası ülkemizde hasta yatağı piyasasının oluştuğu günden beri satılan müşterilerimiz tarafından en çok taktir gören ve tercih edilen ahşap hasta karyolası modeli olmuştur. Doğrudan ithalatını yapmış olduğumuz alman ahşap hasta karyolası Almanya’nın bütün dünyaya ihraç ettiği yıllardır geliştirdiği bir üründür. En önemli özelliği ahşap olduğu için hastanız psikolojisini doğru yönde etkileyecek evinizde bir hastane ortamı oluşmasını engelleyecektir. Bir diğer önemli özelliği ürünün komple de monte olması Hastanız iyileştiğinde yada olası diğer faktörler sonucu hasta karyolası kullanımını sonlandırmanız durumunda kolayca sökülüp tek parça halinde çok az bir alan kaplayacak şekilde istenilen yerde muhafaza edilebilir . Zira vatandaşlar hasta yatağı alırken en büyük sorun sonrasında ne yapılacağıdır. Kaliteli motorları sayesinde yıllar geçmiş olsa da eskimeyecek ve bozulmayacaktır. İhtiyaç durumunda 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tekrar kurulumu yapılabilmektedir. Üretim kalitesi olarak sürekli geliştirilen bir ürün olduğu için bir hasta karyolasının olabileceği en profesyonel durumdadır. 4 ayrı motordan oluşan ahşap hasta karyolası trendelenburg antıtrendelenburg özelliklerine sahiptir. Deve boynuzu aparatı set içerisinde bulunan tek hasta karyolası modelidir.

alman malı hasta yatağı

Sadece 4 motorlu hasta yataklarında bulunan bu özellik büyük avantajlar sağlamaktadır. özellik isimlerinin dilimize uygun olmadığının farkındayız ama hareketlerin global isimleri ne yazık ki bu şekildedir. Daha basit anlamanız için çocukluğumuzda hemen hemen hepimizin kullandığı tahterevalli hareketleriyle aynıdır.

Hasta yatağı kullanımlarında en büyük sorun yanlış kullanımda hastanın aşağı doğru kaymasına neden olmak. Bu durumlarda antitrendelenburg devreye girer tek tuşa basarak yatağımızı kafa kısmı aşağıda ayak kısmı yukarıda bir rampa vaziyetine getirerek hastamızı itme çekme gibi işlemler yerine hem hastamızın canını yakmadan hem de hasta bakımını üstlenen kişiyi yormadan hastanızı yatak içerisinde doğru konuma getirebiliriz.

Trendelenburg ise tam tersi şekilde yatağımızın kafa kısmı havada ayak kısmı aşağıda olacağı bir rampa şeklini almasını sağlar. Bu sayede yatağımızda baş ve ayak kısmını da kaldırarak yatağımız konforlu bir şezlong vaziyetine getirebiliriz. En önemlisi trendelenburg ve antitrendelenburg özellikleri hasta vücudunda kan gezdirmek için kullanılır. Nitekim hastalarımız bizler gibi hareket edemediğinden vücuttaki kan akışı normal seyrinin altına düşer buda vücutta ölü hücrelerin artmasına neden olur hasta yatağımızdaki bu iki özellik kısmen bu sorunlara da çözüm olmaktadır. Eğer hiç hareket etmeyen bir hastanız varsa deva yatak 4 motorlu hasta karyolasını kesinlikle kullanmalısınız.   

                                                                                                                                      Deve Boynu Aparatı  

hasta yatağı deve boynu

Alman ahşap 4 motorlu hasta karyolası seti içeriğinde 1 adet portatif deve boynu aparatı gelmektedir. hasta karyolasının sağ ve sol tarafında portatif olarak kullanılabilen deve boynu aparatı ergonomik yapısı ile odanızın şekline yatağınızın kullanım şekline göre yön değiştirilebilir. Hasta yatağının baş kısmından yatak ortasına uzanan 65 derece bükümlü demiri çok yönlü kullanım sağlamaktadır. bu demire sağlam ithal güçlendirilmiş ip yardımı ile üçgen şeklinde bir tutamak bağlanır. eve boynu aparatı elini ve kollarını kullanabilen hastalar için oldukça kullanışlıdır. Hastalarımız yatak içerisinde başka birinin desteğine ihtiyaç duymadan deve boynu aparatı sayesinde yatak içindeki pozisyonunu değiştirebilir. Yataktan kaymış ise kendini düzeltebilir. Sadece bu ürüne özel olan deve boynu aparatını deva yatak farkıyla ürettiğimiz bütün ürünlere uygun ölçüde özel üretilip montaj yapmaktayız.          

Yorum yapın

Open chat
 
Ara