ABS Başlıklı Hasta Karyolası & Hasta Yatağı

ABS Başlıklı Hasta Karyolası üst düzeyde bir performans ortaya koyabilme kabiliyetine sahip olan bir üründür. Bir tür polimer olan ABS, akrilonitril bütadien stiren kelimelerinin kısaltmasıdır. Hafif olmasının yanında sert bir ürün olduğundan dolayı bu maddeden yapılan başlıklar ABS başlıklı hasta karyolası çeşitlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. ABS oldukça dayanıklı bir malzemedir.

ABS Başlıklı Hasta Karyolası Teknik Özellikleri

Kalıplar yardımıyla üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle genelde ayak ve baş kısmına ABS materyal kullanılan yatakların fiyatları çok daha uygun olmaktadır. Bu malzemeden yapılan ürünler o yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren kişilerin çok daha konforlu bir şekilde zamanlarını geçirmelerine katkı sağlamaktadır. Yatakların pozisyonları motorlar yardımıyla ayarlanabildiği için hasta yemek yeme gibi basit ihtiyaçlarını karşılama konusunda rahatlık yaşamaktadır.

Kumandalı olan ABS başlıklı modeller hastanın tek başına ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olmaktadır. Hasta gün içinde rahat ettiği konuma kendini getirebilir. ABS Başlıklı Hasta Karyolası kullanım özellikleri açısından oldukça başarılı olan bir üründür. Bu durum söz konusu ürünün sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılmaktadır.

ABS Başlıklı Hasta Karyolası

ABS Başlıklı Hasta Karyolası Kullanım Özellikleri

Rahat ve konforlu olan ABS başlıklı hasta karyolası kullanım özellikleri bakımından farklılaşabilmektedir. Genelde yatalak olan hastaların rahat etmesi için 4 motoru olan modeller seçilmektedir. Bu sayede hastaların tuvalet ihtiyaçlarını gidermesi de kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda hastanın pozisyonunu oldukça farklı konumlara getirmek mümkün olduğundan yataktan kalkamayan hastaların vücudu daha kolay hareket ettirilir ve hasta yatmaktan kaynaklı sorunlarla daha az uğraşır.

2 ya da 3 motora sahip olan ABS başlıkla yataklar ise daha basit modellerdir. Kaliteli malzemeden yapılan bu yataklar kısıtlı şekillerde hareket etmektedir. Kısa süreler kullanım için ve evde konumlandırmak için uygun ürünlerdendir. Hasta günlük yaşamını bu ürün sayesinde sorunsuz bir şekilde geçirebilir. Başlığı sayesinde de hastanızın zarar görmesinden korkmanıza gerek olmaz. Özellikle teknik özellikleri geliştirilen ABS Başlıklı Hasta Karyolasının yeni nesil teknolojilerle desteklendikleri bilinmektedir.

Hasta Karyolası Fiyatları

ABS Başlıklı Hasta Karyolası Teknik Özellikleri

Birçok avantaja sahip olan ABS başlıklı hasta karyolası teknik özellikleri açısından oldukça farklı olabilmektedir. Bu yatakların baş ve ayak kısımlarında bulunan yastıklar sayesinde hastaların zarar görme ihtimalleri oldukça azalmaktadır. Motor özellikleri oldukça fazla olan modelleri olduğu gibi daha sade ve basit modelleri de bulunmaktadır. Elektrikli modellerinde batarya bulunmaktadır. Böylece hastalar elektrik kesintilerinden etkilenmezler.

Bu yataklar yaklaşık 200 kiloya kadar hastaları taşıyabilmektedir. Aralarında asansörlü yükselip alçalabilen modeller de bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde özellikle yatalak hastaların temizliği ve bakımı çok daha kolaylaşmaktadır. Hastaların yataklarda rahat etmesinin yanında temiz kalmaları için yatakların ABS başlıkları çıkarılabilir özelliktedir.  Kullanılan malzemeler krom kaplama ve kolayca temizlenebilir özellikte imal edilmektedir.

ABS Başlıklı Hasta Karyolası Fiyatları 

Farklı özellikleri bulunan ABS başlıklı hasta karyolası fiyatları sunduğu özelliklerine göre fiyatı artan ya da azalan bir üründür. Genelde ev tipi kullanıma uygun ve 2 motorlu kısıtlı olarak hareket eden modellerin fiyatları oldukça uygun olmaktadır. Fakat ürünlerin özellikleri arttıkça fiyatlarda artmaya başlamaktadır. Yüksek kiloya sahip hastaları hareket ettiren modellerin fiyatları genelde yüksek olmaktadır. Çünkü bu modellerin motorları çok daha kuvvetli olmaktadır.

Yine yatağa bağımlı hastaların kullanması için yapılan detaylı özelliklere sahip modellerde fiyat olarak pahalı olmaktadır. Yüksek hareket yeteneğine sahip modellerin fiyatları yüksek olmaktadır. Bu modeller genelde kolay temizlenebildiğinden ve basit şekilde korkulukları açılıp kapatılabildiğinden hastalarla ilgilenen kişilere yardımcı olmaktadır. Bu nedenle uzun süreleri yatağa bağlı kalacak hastalar için çok daha uygundur.

Yorum yapın

Open chat
 
Ara