Boru Tipi Ventilasyonlu Havalı Yatak DH1 A+B 8 CM

(DH 1) A+B Sistem 8 cm Boru Tipi Havalı Yatak Özellikleri

Boru Tipi Ventilasyonlu Havalı Yatak

8 cm şişebilen A+B sistemli ventilasyon özellikli DH 1 modelimiz sıvı tutucu özellikli dış koruma coverı boru kalitesi güçlü dijital motoru sağlam boru hattı ve tüm bu özelliklerinin yanında oldukça uygun fiyatıyla oldukça rehavet gören havalı yatak modelimizdir. 8 cm şişebilme kapasitesi nedeniyle 75 kg üstü hastalarımıza tavsiye etmiyoruz. Her hasta karyolasına uygun olan en boy ölçüsü ve bütün hasta yatağı fonksiyonlarına uygun ergonomik  yapısıyla rahatlıkla sipariş edebilirsiniz . Hasta karyolanız olmasa da dh1 modelimizi baza üstünde, kanepe üstünde yada farklı bir yüzeyde  de kullanabilirsiniz.

8 Cm Şişme Kapasitesi 

Boru Tipi Havalı Yatak

Enine 28 adet borudan oluşan  DH 1 modelimiz 75 kg üstü hastalarda kullanımı tavsiye edilmez. 8 cl’lik ölçü yüksek kilolarda maalesef çok verimli olmaz. 8 cm şişme kapasiteli yatak yüzeyimiz 1.5 mm ham maddesi ABS olan bileşenlerden oluşur. yatağımız şişirme işlemi boru hattıyla bağlantı kurduğumuz dijital dış motor sayesinde gerçekleşir. kompresör görevi gören motorumuz bulunduğu ortamdaki havayı çekerek yatak içerisine si nükûle eder. Yatağımız 8 cm maksimum kapasiteye ulaştığında içerisindeki elektronik sistem sayesinde motorumuz bunu algılar ve A+B devir daim sistemini devreye alır.

A+B Çalışma Sistemi Nedir ? Nasıl Çalışır ?

Üretimi ve satışı yapılan tüm havalı yataklar belirli bir sisteme tabi çalışır. Bu ürünümüzde A+B sistem prensibi kullanmaktayız. A+B çalışma sistemi dijital havalı yatak motorumuzun algılama özelliği sayesinde çalışmaktadır. Enine 28 adet boudan oluşan 8 cm havalı yatak modelimiz DH1 ‘ in boruları ayak kısmından başlayarak (a-b-a-b) şeklinde kafa kısmındaki son boruya kadar 2 ayrı hatta çalışır. Ortamdaki havayı vakumlayan motorumuz dijital yapısı sayesinde bu sistemin çalışmasında başrol oynar      ( A ) borularının 8 cm yüksekliğe ulaşmasını sağlarken aradaki b borularının 2 cm yükseklikte kalmasını sağlar. Bu sayede hasta vücudunun ( B ) borularına denk gelen kısımlarından temiz hava akışı başlar ve hasta vücuduna temiz hava teması sağlanmış olur aynı zamanda bu noktalardaki bası kaybolur  20 dakika süren bu çalışma şeklinin ardından dijital motorumuz ( A ) borularındaki havayı çekip (  B ) borularına aktarır bu sayede vücudun ( A ) borularına denk gelen kısımları temiz havayla temas etmiş olur ve buradaki bası kaybolur. Düzenli olarak çalışan bu sistem ürün fişe takılı olduğu sürece devam eder.

Ventilasyon Özelliği

Havalı yataklar 24 saat çalışan cihazlardır. Tamamen sürekli yatan hastalarda vücudun nefes alması ve terlemesini engellemek üzerine dizayn edilmiştir. Hasta üzerinde yattığı sürece havalı yatak kapatılmaz veya fişten çıkarılmaz. Aksi takdirde vücudun belirli kısımlarında kızarma pullanma buna bağlı olarak akıntılı yara görülebilir. Özellikle sürekli yatan hastalarda % 95 oranında kuyruk sokumu üstünde veya genital bölgede kızarıklık ve yara oluşumu gözlemlenir. vücudun ağırlık merkezi olan popo kısmı yatakla arasında çok fazla basınç oluşmasından dolayı ilk yaralanma burada gözükür. Ventilasyon sistemi burada devreye girer. Dijital motorumuzun yatak içerisine aktardığı oksijen yatak içerisine sünükile olur. A+B sistemi çalıştırırken kuyruk sokumuna denk gelen 4 adet borudan iğne ucu kadar deliklerden vücudun ağırlık merkezine sızdırma şeklinde temiz oksijen teması sağlamış olur. Bu sayede terleme engellenir ve yaralanma engellenmiş olur.

Dış Koruma Kılıfı ( COVER )

Nano teknoloji olan dış koruma kılıfı sayesinde boru tipi havalı yatağın konforu yükselir. 12 ayrı noktadan çıt çıt sistemi ile yatak kısmına entegre edilir. Belirli miktarda sıvıyı geçirmeyen kılıfımız havayı geçirebilme özelliğine sahiptir bu sayede ventilasyon sisteminin sızdırmış olduğu oksijenin  vücut ile temasını engellemez . Yumuşak dokusu sayesinde hastanızı çekerken daha rahat bir şekilde bunu yapmanızı sağlayacaktır. İtme çekmelerde hasta vücuduna herhangi bir zarar vermez. Boru tipi havalı yatak kılıfı üzerine en az 1 adet pamuklu çarşaf serilir bu şekilde kullanılır. Piyasadaki çoğu üründe dış koruma kılıfı bulunmaz bu sebeple fiyat farkları oluşur.

Dijital Hava Motoru ( KOMPRASÖR )

Havalı yatak motorumuz dijital olup piyasadaki tüm ürünlere göre çok sessiz çalışmaktadır . Deva yatak olarak ARGE sini üstlendiğimiz bu havalı yatak modelimizde motor kısmına özel ses izolesi yaptırmaktayız. Özellikle daha önce  havalı yatak kullanan vatandaşların en büyük sorunu  çok fazla ses yapması bizim ürünümüzü tercih eden müşterilerimiz bu nedenle oldukça memnundur. Dakikada 5.5 litre hava pompalayan motorumuz 220 GHZ güçle çalışmaktadır. Piyasadaki çoğu üründe dakikada        3-3.5  litre arası hava pompalar bu nedenle kısa sürede arızalar görülür. Havalı yatak motoru sadece havalı yatağı şişirmez aynı zamanda üzerinde yatan hastayı da taşımalıdır güçsüz motorlar oluşan basınca dayanıklı olmadığı için kısa sürede arızalanma görülür . Pratik ve kullanışlı olan motorumuz aç kapa sistemi iler çalışmaktadır. Havalı yatak motorumuz yapısı itibari ile oldukça küçüktür bu nedenle kullandığınız hasta karyolasına asmak yerine yatak altında muhafaza etmenizi tavsiye ediyoruz.

  • ÖZELLİK : A+B Sistem havalı yatak
  • MOTOR : 220 ghz 5.5 lt kompresör motor
  • SET İÇERİĞİ : Dış cover boru tipi yatak dijital motor
  • ÖLÇÜLER : EN 84 cm, BOY 1.90 cm,  Yükseklik 8 cm
Yorum yapın

Ara